تبلیغات
مراحل مانیکور
 
چند نكته وجود دارد كه ممكن است میل داشته باشید كه در طی مراحل انجام مانیكور آنها را بدانید و رعایت نمایید.
پاك كننده كوتیكل : این محلول های آرایشی در نرم كردن ناخن كمك می كنند و حاوی 2-5 درصد هیدروكسید سدیم یا هیدروكسید پتاسیم و گلیسیرین می باشند. از این محلول ها قبل از سوهان كشیدن بر روی ناخن خود بمالید و همچنین قبل از اینكه در كاسه مخصوص انگشتان (finger bowl) قرار دهید.
پاك كننده های ناخن : معمولا یك نوع لایه بردار به شكل مایع هستند كه به آب اضافه شده تا در تمیز كردن ناخنها كمك كنند.
لوسیون یا كرم كوتیكل : پوست و ناخن را نرم و مرطوب نگه می دارد.
سفید كننده های ناخن : این مواد آرایشی حاوی هیدروكسید هیدروژن یا اسیدهای اورگانیك می باشند كه می توانند هم بر روی ناخن و هم زیر ناخن مالیده شوند تا لكه های ناخن پاك شوند.
پوشش پایه، انتخاب رنگ مینا و پوشش رویی
خشك كننده های لاك : این محصولات آرایشی می توانند بر روی لایه رویی مینا(ناخن) اسپری شوند و برای خشك كردن سطح ناخن طراحی شده اند. حلال موجود در این محصولات باید بخار شوند تا لاك خشك شود. وقتی لاك بر روی ناخن زده می شود حلال های سطح ناخن شروع به متساعد شدن كرده و حلال های روی لایه زیرین شروع به حركت به سمت بالا می كنند و سطح رویی شروع به سخت شدن می كند. این حلال ها باید بر سطح این لایه خشك و سخت شده پاشیده شود و كم كم هم بخار شدن كاهش می یابد. خشك كننده های لاك ، این لایه ضخیم را با كشیدن حلال ها به درون خود دفع می كنند. این عمل مانند فشار دادن یك اسفنج خیس است. لاك به طور كلی خشك نمی شود. تقریبا یك ساعت زمان احتیاج دارید تا كاملا مینای ناخن از این حلال ها پاك شده و سخت شود .
روغن های خوشبو كننده: برای كم كردن استرس و ایجاد آرامش در شما.
لوسیون های پوست اندازی : برای لایه برداری از پوست خشك و زبر
موم پارافین : موم پارافین با باز كردن منافذ در رطوبت سازی و نرم كنندگی پوست كمك كرده و به روغن های خوشبو كننده اجازه می دهد تا به لایه بیرونی پوست نفوذ كند.
حال وسایل مانیكور و سوهان و اسباب مورد نیاز را تهیه و مرتب كنید تا در صورت نیاز در مراحل مانیكور به راحتی در دسترس باشند. بعد دستان خود را بشویید . صابون یا مایع شوینده حتما ملایم باشد. دستان خود را خوب آبكشی و خشك كنید.